Ceturtdiena, 25.04.2024, 16:33
Sveicināti Viesis | Reģistrācija | Ieeja

BIOFEEDBACK

Vietnes izvēlne
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa
Biofeedback izmantošana terapijā [3]
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Ieejas forma
Meklēšana
Kalendārs
«  Aprīlis 2024  »
PrOTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Ierakstu arhīvs Ierakstu Arhīvs
Vietnes draugi

Kustību traucējumi

Biofeedback metodes pielietojums kustību traucējumu rehabilitācijā
 
Biofeedback (BFB) metodes indikācijas: parēzes un paralīzes
 
 · Pēc insulta* ar rokas un vai kājas kustību traucējumiem
 · Pēc galvas smadzeņu traumām* ar rokas un vai kājas kustību traucējumiem
 · Pēc muguras smadzeņu traumām
 · Bērnu cerebrālā trieka*
 · Perifērie kustību traucējumi 
   (*pacientiem jābūt ar saglabātām mācīšanās spējām un motivāciju)
 
   Psihofizioloģiskā (Biofeedback) treniņu metode var palīdzēt cilvēkiem ar kustību traucējumiem atgūt vai uzlabot motoro nervu šūnu funkcijas galvas smadzenēs, smadzeņu stumbrā un muguras smadzenēs, kas var palīdzēt uzlabot kustības skartajos nespēcīgajos locekļos.
 
   No sākuma Biofeedback treniņa laikā pacientam lūdz veikt iedomātas (iztēlotas) kustības nekustīgajās vai vāji funkcionējošās ekstremitātēs. Izmantojot datorprogrammu, uz ekrāna atspoguļojas EMG (elektromiogrāfijas) neironālo signālu vizuāla reakcija, kas ir sasniegusi mērķa muskuļus.
 
   Pacientam var būt nepieciešams atkārtot uzdevumu, lai „atrastu ceļu” kādā veidā nervu signāls sasniedz muskuļus. Tiklīdz ir atrasts „neirālais ceļš”, terapeits liek pacientam padarīt EMG līkni augošu. Tas var notikt tikai pastiprinot motoro signālu, kas sasniedz muskuli. Tomēr, dēļ tā, ka pacients var nesajust šo signālu, vai signāla variācijas var būt pārāk niecīgas lai uzreiz tiktu sajustas, kustīgā līkne uz ekrāna nodrošina nepieciešamo signāla pastiprināšanu, lai notiktu mācīšanas process.
 
   Biofeedback ir interaktīvs process, kurā Jūs un Jūsu terapeits/treneris var skaidri redzēt, ko Jūsu ķermenis dara noteiktos apstākļos. Jūs kopā ar terapeitu/treneri varat izmantot šo informāciju, lai noteiktu Jūsu muskuļu darbības traucējumus un kopā, ar uzvedības korekcijas metodēm un rehabilitāciju, tos koriģētu. Bet pat tad, ja signāls ir par vāju lai pacients to sajustu, tas var atspoguļoties uz ekrāna. Vienā nodarbībā iegūtais kontroles līmenis kalpo par starta punktu nākošai nodarbībai.
 
   Biofeedback treniņam tiek izmantots drošs, sāpes neradošs elektronisks aprīkojums, lai vizuāli un/vai audiāli atspoguļotu fizioloģiskās sistēmas darbību. Lai reģistrētu muskuļu sasprindzinājumu, virs muskuļiem tiek piestiprināti sensori. Jūsu muskuļu radītais signāls tiks pastiprināts un parādīts Jums uz datora ekrāna tā, lai Jūs varētu (a) iemācīties pazīt savstarpējo saistību starp sajūtu, ko rada muskuļi un faktisko sasprindzinājuma līmeni muskuļos un (b) iemācīties ātri kontrolēt to sasprindzinājumu un atslābumu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jums ir iespēja atbalstīt Stresa profilakses un veselības uzlabošanas atbalsta fondu, ziedojumiem izmantojot sekojošus konta rekvizītus:
Stresa profilakses un veselības uzlabošanas atbalsta fonds,
Reģ. Nr.: 40008155633,
Kalnciema iela 98-16, Rīga LV 1046,
Konts: LV55HABA0551027975476