Sestdiena, 17.11.2018, 05:58
Sveicināti Viesis | Reģistrācija | Ieeja

BIOFEEDBACK

Vietnes izvēlne
Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa
Manai raksti [1]
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Ieejas forma
Meklēšana
Vietnes draugi

Rakstu katalogs

Sākums » Raksti » Manai raksti

Domājot atbrīvoties no sāpēm

Domājot atbrīvoties no sāpēm

 

Biofeedback (bioloģiskā atgriezeniskā saite): Ar šo metodi jūs varat iemācīties pareizi interpretēt sava ķermeņa signālus un izmainīt tos. (Gerlinde Fetix)

Ko jūs domājat par iespēju, pašam novērot savas nervu sistēmas darbību? Vai gribat redzētu, kas notiek jūsu smadzenēs vai ķermenī, kad jūs esat priecīgs vai bēdīgs, atbrīvojies vai satraukts? Un soli pa solim apgūt metodes, kā to ietekmēt? Ar biofeedback - ķermeņa izpratnes, paškontroles un pašatjaunošanās metodi - tas ir iespējams! Tā sauktā psiho-fizioloģiskās uzvedības terapija balstās uz atziņu, ka jebkura bioloģiska funkcija, ko spēj uztvert cilvēks, var tikt arī apzināti ietekmēta (Dr. Volfgang Keeser).

Stress kļūst redzams

Kā tas notiek? Neapzināti notiekošie procesi, piemēram, ādas strāvas vadītspēja , kā arī

pretestība , asins spiediens, elpošana, sirdsdarbība, pulss , ķermeņa temperatūra un muskuļu saspringums, tiek izmērīti un savienoti ar optiskiem vai dzirdes signāliem. Informācija par fizioloģisko stāvokli kļūst pacientam uztverama, ar līknēm, viļņiem vai pat atsevišķām skaņām uz monitora.
Ietekmēt migrēnu
Ar neurofeedback, īpašu bioiecdback variantu, var samazināt nemieru pirms migrēnas lēkmes un novērst jaunu lēkmi – šīs terapijas uzmanības centrā ir smadzeņu viļņi. Signāli tiek izmērīti ar elektrodu pie deniņiem un pārnesti uz datoru, kas grafiski attēlo pašreizējo smadzeņu viļņu spektru. Ārstēšanai un profilaksei pacients mācās kā paplašināt vai sašaurināt asinsvadus. Tādā veidā pacienti tiek psiholoģiski trenēti, lai vēlāk nebūtu vairs vajadzīgi datora signāli, lai izmainītu ķermeņa signālus vajadzīgajā veidā. Jūs varat biofeedback veikt jebkurā laikā un vietā, arī mājās tā (Winfried Rief).

 
Palīdzēt bērniem un pieaugušajiem

Biofeedback var pielietot, piemēram, pret augstu asinsspiedienu, baiļu sindromiem (bailes no lidošanas, zobārsta), miega traucējumiem, hroniskām sāpēm mugurā, hiperaktivitāti bērniem , urīna nesaturēšanu, stresa situācijām un saspringuma galvas sāpēm. Pieaugušajiem migrēnas pacientiem panākumi sasniegti 60%.

Bērniem panākumu rādītāji ir vēl lielāki, jo viņiem daudz vienkāršāk izdodas vizualizācijas uzdevumi nekā pieaugušajiem, un asinsvadu elastība arī ir lielāka. Viņi rotaļājoties mācās apzināti sašaurināt un paplašināt asinsvadus ar datorprogrammu palīdzību.
Kategorija: Manai raksti | Pievienoja: Edvins (20.02.2013)
Skatījumu skaits: 325 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: